Nowość na ścianę w kuchni

Nowość na ścianę w kuchni

Ostatnie lata pokazują nam, że glazura straciła palmę pierwszeństwa w dziedzinie wykańczania przestrzeni nad kuchennym blatem. Tradycyjne płytki zastępowane są laminowanymi płytami, panelami akrylowymi, blachą, sztucznym kamieniem oraz szkłem. Teraz połączono modę na ledowe podświetlanie mebli z modą na fantazyjne wzory malowane na szkle. Co z tego wyszło?

Nie odmawiamy płytkom ceramicznym ich praktyczności, ale ileż można stosować jedno i to samo rozwiązanie? Całe lata płytki były marzeniem przeciętnego Kowalskiego, nawet jeśli nie mógł ich mieć, to stosował zmywalne tapety i wykładziny ścienne, które miały je przypominać. W miarę jednak bogacenia się Polaków, ich podróży po świecie i wymiany doświadczeń, pojawiały się co raz to nowsze pomysły na zagospodarowanie ścian w kuchniach i łazienkach. Płytki bronią się wytrwale, ich producenci prześcigają się w deseniach i wielkościach, możemy wziąć za pewnik, że zawsze będą miały rzeszę zwolenników ceniących ich praktyczność. Jednak upodobania, ale i styl życia ulegają ciągłej ewolucji, coraz więcej jest poszukiwaczy indywidualnego stylu, oryginalności.

Czasy jednej lampy zwisającej z sufitu i lamperii maźniętej olejnicą odeszły w niepamięć. Zastępowały je świetlówki, lampki halogenowe, blachy, hartowane szkło, konglomeraty, a wreszcie akryle i ledy. Dziś chcemy pokazać naszym czytelnikom ciekawą hybrydę obecnie panujących trendów - emitujące światło panele ścienne. Pomysł jest dość prosty - połączono modne listwy ledowego oświetlenia z równie modnym szkłem z nadrukowanymi grafikami. Połączenie to jednak doskonale przemyślano. Mamy oto aluminiową ramę, która łączy funkcję łącznika elementów panela, a także podstawy taśm ledowych. W ramę wkładane sa kolejno płyta PVC, panel równomiernie rozpraszający światło ledów, grafika i wreszcie na zewnątrz szkło. Całość ma grubosć zaledwie 15mm wraz z systemem montażu. Tym sposobem nad kuchennym blatem możemy mieć niebanalnie wyeksponowany pejzaż lub rodzinne zdjęcie z wakacji, a także wzorzyste grafiki czy jednolity kolor - wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Panele tego typu mają cały szereg zalet: są wodoodporne, pracują 30000 godzin, szkło odporne jest na zarysowania, grafiki na promienie UV i, co bardzo ważne, możemy je wymieniać. Panele są także energooszczędne, a ich kształty nie musza być regularne. Podczas targów Home Decor rozwiązanie to zaprezentowała nam firma "Duolux", która nazwała je Crystal Panel. My oczywiście skupilismy się na możliwości wykorzystania ich w kuchni, ale mogą one zdobić także łazienki, pokoje dzienne czy biura

21-03-2014

Ogłoszenia