Szafki bez uchwytów? Tak, to możliwe!

Szafki bez uchwytów? Tak, to możliwe!

Nie lubisz kiedy uchwyty szafek swym zagęszczeniem lub brakiem symetrii niszczą Twoją wizję chłodnej i nowoczesnej zabudowy? Istnieją na rynku rozwiązania, które pozwalają zupełnie wyeliminować rączki i gałki, i dzięki którym możesz cieszyć się niczym nie skalaną gładkością frontów.

Jeśli nowoczesne wzornictwo jest bliskie czyjemuś sercu na pewno zauważył, że od jakiegoś czasu szuka się wszelakich sposobów na zminimalizowanie uchwytów w meblach. Pojawiały się uchwyty listwowe na frontach i specjalnie budowane korpusy z wnęką pozwalającą chwycić front, do którego uchwytu już nie montowano. Teraz rynek zdobywają systemy wspomagania, które pozwalają cieszyć się gładkością frontów bez dodatkowych skomplikowanych konstrukcji.

Początkowo pojawiały się systemy do otwierania frontów montowanych na zawiasach. Idea ich działania światu znana jest od dawna, bo wszysce przecież pamiętamy "bum" na stoliki do naszego sprzętu RTV z dymnymi szybami. Już wtedy wykorzystano mechanizm wypychania szklanych drzwiczek po naduszeniu specjalnej blaszki. Obecnie stosowany pomysł nie różni się od tego starego, ale technicznie jest bardziej zaawansowany. Kilka lat temu, firma Blum wprowadziła na rynek system Tip-On, dzięki któremu lekko naciskając front w miejscu instalacji systemu, odskakuje on od korpusu i możemy swobodnie otworzyć go szerzej. Zamykając drzwiczki blokujemy w urządzeniu kolejną "porcję energii", którą przed wypchnięciem zabezpiecza zainstalowany w nim magnes.

Wkrótce po wprowadzeniu systemu Tip-On do drzwiczek, pojawił się jego odpowiednik, który można stosować w systemach szuflad Tandem i Tandembox firmy Blum. Jest on nieco bardziej skomplikowany i mozna go opcjonalnie wyposażyć w funkcję synchronizacji, dzięki której nawet szroką szufladę uda sie otworzyć naciskając w dowolnym miejscu frontu. Osoby lubiące nowinki mogą zakupić także droższe rozwiązanie - Servo-Drive. Servo-Drive to system elektrycznego wspomagania otwierania do szuflad Tandem i Tandembox. Mając zajęte obie ręce, możemy puknąc kolanem we front, który ma się otworzyć i dzięki systemowy Servo-Drive szuflada otworzy się do końca. System ten szczególnie przydatny jest w szafkach z segregatorami odpadów - mając ręce zajęte, możemy otworzyć segregator i wyrzucić do niego zawartość rąk bez zbędnej gimnastyki i groźby upuszczenia lub wysypania odpadów. Servo-Drive pozwala się cieszyć cichym zamykaniem Blumotion.

Skupiliśmy się na zastosowaniu tych rozwiązań w kuchni, ale one doskonale swoją rolę spełnią także w salonie i sypialni, czyli wszędzie tam, gdzie nie chcesz mieć uchwytów lub po prostu miewasz zajęte ręce.

20-11-2014

Ogłoszenia