Kuchnia - centrum życia w domu

Kuchnia - centrum życia w domu

Jak to jest? Za każdym razem, gdy urządzamy w domu imprezę dla znajomych, choćby nie wiem ile miejsca było w salonie, i tak wszyscy przeniosą się w końcu do kuchni. Jest to miejsce kluczowe w każdym aspekcie – tam chodzimy po jedzenie, po picie, na pogawędki z dala od innych, flirtujemy… Z tego właśnie względu tak ważne jest, aby kuchnia była wygodna i przyjazna we wszystkich aspektach.

Rozpoczynając urządzanie domu, często chcemy szybko wykończyć choć jedno pomieszczenie, które sprawi, że będziemy się tam czuć swobodnie i bezpiecznie. Jednocześnie, ze względów funkcjonalnych, zależy nam na tym, aby łazienka i kuchnia były dostępne niemalże od samego początku. Zatem może właśnie kuchnia może stać się tym pierwszy „naszym” miejscem w nowym domu? Jakąkolwiek decyzję podejmiemy, warto zainwestować w projektowanie kuchni, ponieważ to właśnie tam spędzamy bardzo dużo czasu.

Planując układ przestrzenny, warto wszystko po kolei rozrysować – w ten sposób łatwiej nam będzie wyobrazić sobie końcowy efekt. Inspirację można czerpać zarówno z czasopism wnętrzarskich, artykułów poradnikowych w Internecie, jak i prosto ze sklepów meblowych, w których obejrzeć możemy gotowe aranżacje. W dalszej kolejności rozpoczynamy projektowanie kuchni. Obecnie w Internecie znajdziemy wiele programów, dzięki którym jesteśmy w stanie samodzielnie rozplanować kuchnie, dopasować meble na wymiar i sprzęt do kuchni. Najczęściej jesteśmy ograniczeni do asortymentu danego producenta, ale ostatnio pojawił się program niezależny.

E-kuchnia.eu to platforma internetowa, która w jednym miejscu skupia ofertę wielu producentów i dystrybutorów mebli kuchennych. Dzięki temu każdy użytkownik może porównać różne propozycje, wzory, kolekcje, a następnie, z pomocą specjalnego programu, przejść do projektowania kuchni online. Do każdej zaprojektowanej zabudowy można wybrać odpowiedni sprzęt kuchenny. Platforma e-kuchnia.eu umożliwia także obejrzenie wizualizacji w 3D, renderowanie obiektów oraz modyfikowanie kształtu kuchni. Gotowe projekty można wysłać do producentów lub dystrybutorów jako konkretne zapytanie ofertowe.

Każdy sposób, który pomaga nam wyobrazić sobie kuchnię – miejsce, w którym będziemy nie tylko gotować, ale także rozmawiać, przygotowywać przyjęcia i, wreszcie, w którym te przyjęcia będą się częściowo odbywać, jest dobry. Ważne, abyśmy w kuchni czuli się swobodnie i lubili w niej przebywać. Z tego względu warto skorzystać ze wszystkich możliwych inspiracji i dróg, które doprowadzą nas do wymarzonego efektu.

21-03-2012

Ogłoszenia