Kuchnia "po staremu"

Kuchnia "po staremu"

Kuchnia, jak każde z wnętrz, powinna być dopasowana do naszego gustu i potrzeb. Na dany styl wpływają przede wszystkim faktura, kształt, kolor mebli i zabudów kuchennych. Decydując się na aranżację pomieszczenia na sposób rustykalny, prowansalski albo angielski pamiętajmy, że musimy być konsekwentni. Mieszanie ich może doprowadzić nas do nieprzewidzianych efektów.

Styl rustykalny

Jeśli zdecydowaliśmy się na projektowanie kuchni w dawnym stylu, tzw. rustykalnym, to powinniśmy się skupić na stworzeniu w niej przytulnej atmosfery, kojarzonej z domowym ciepłem, miejscem, do którego każdy z chęcią wraca i czuje się jak u siebie w domu. Koniecznie musimy wybrać drewniane meble, gdyż tworzą one specyficzny klimat wiejskich chat. Reszta wyposażenia jak blaty, czy sprzęt do kuchni powinny być wykończone również fragmentami drewna, aby tworzyły zamkniętą całość. Projektowanie kuchni w tym stylu wymaga trochę większej powierzchni do zagospodarowania. Będzie ona nam potrzebna do zawieszenia różnych elementów dekoracyjnych podkreślających charakter miejsca. Postarajmy się również przewidzieć miejsce na kominek i spiżarnię.

Rustic

Styl prowansalski

Jeśli naszym wyborem jest kuchnia na sposób prowansalski to na samym początku jej projektowania musimy uwzględnić powierzchnię na wyspę kuchenną i duży stół do podawania obiadu. Styl ten wywodzi się z Prowansji - regionu w południowo-wschodniej Francji, krainy lawendy, oliwek, słońca i oczywiście wina. Wybrane przez nas wyposażenie ma wprowadzić do kuchni sielankowy klimat wsi. Dlatego decydujmy się na meble o kolorze białym i wykonane z drewna. Szczególnie ładnie prezentują się masywne meble na wymiar z przesuwanymi szufladkami. Podłogę możemy wyłożyć płytkami ceramicznymi z ozdobnymi wzorami roślinnymi albo zdecydować się na kamień podłogowy. Jeśli chcemy jeszcze bardziej odwzorować prowansalską kuchnię, to wykorzystajmy drewniane bale, które będą w widoczny sposób podtrzymywać strop. Na nich możemy zawiesić zioła i kwiaty, aby się suszyły.

H&I

Projekt i realizacja H&I Meble Wolsztyn

 Styl angielski

Kuchnia w stylu angielskim jest klasyczna i elegancka. Projektując takie wnętrze musimy uważnie dobierać wyposażenie, aby nie pozbawić miejsca klasy. Przede wszystkim wybierajmy masywne zabudowy kuchenne i drewniane meble o jasnych pastelowych kolorach. To one właśnie nadają klasyczny ton wnętrzu. Zarówno blaty, jak i sprzęt do kuchni, nie mogą odbiegać od ponadczasowych standardów. W zaprojektowanej przestrzeni musi być miejsce na wyspę kuchenną lub otwarty na salon półwysep. Pamiętajmy o symetrii i elegancji, tutaj nie ma miejsca na przypadek.

Asti

Kuchnia angielska zrealizowana przez firmę Asti

Każdy z wyżej opisanych stylów potrzebuje najpierw przemyślanego zaplanowania przestrzeni a potem właściwego doboru wyposażenia. Abyśmy mogli te czynności zrobić szybko możemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam narzędzie do projektowania kuchni, E-kuchnia. Jest to program, dzięki któremu znajdziemy idealne meble na wymiar pasujące do naszego stylu wnętrza i sprawdzimy, gdzie są one dostępne. Dzięki niemu sami możemy zdecydować, co pasuje do reszty wybranych komponentów oraz określonych przez nas wymiarów. Najważniejsze to mieć pewność, że zaprojektowana przez nas kuchnia wygląda tak, jak ją sobie wymarzyliśmy.

Wygląd kuchni ma wpływ na całą atmosferę domu, dlatego wybierając meble i inne wyposażenie starajmy się, aby te wszystkie elementy stanowiły zamkniętą całość i w harmonii prezentowały nasz styl.

22-03-2012

Ogłoszenia